Phone+380Показати номер

Phone(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників

Вибір систем охорони периметра: що важливо врахувати?

Вибір систем охорони периметра: що важливо врахувати?

Периметр об'єкту, що охороняється є першою метою зловмисників і першим рубежем охорони. Своєчасне виявлення спроби проникнення за периметр дозволяє охороні вчасно відреагувати на загрозу, запобігти розкраданню або псуванню майна на об'єкті та навколишній території.

Для цього використовуються спеціалізовані рішення системи охорони периметра, де в якості основного елемента, що відповідає за виявлення факту проникнення або загрози, виступають всілякі датчики: інфрачервоні, радіохвильові і радіопроменеві, вібраційні, ємнісні.

Технології цих систем і методи визначення загроз істотно відрізняються, через що їх ефективність в різних умовах і режимах експлуатації також може бути різною.

Умови, що впливають на ефективність систем охорони

Щоб не помилитися і зробити правильний вибір, необхідно зробити проект системи охорони периметра. У ньому будуть враховуватися безліч зовнішніх чинників, які можуть відбитися на часі реагування та якість роботи системи охорони:

 • тип і масштаби об'єкту, що охороняється;
 • площа, форма, рельєф і планування території навколо об'єкта;
 • наявність слабких і незахищених місць в системі огороджень;
 • наявність «сліпих зон» в системі відеоспостереження;
 • точки ймовірного проникнення порушників і ймовірні напрямки їх переміщень;
 • способи вторгнення або порушення цілісності периметра;
 • конструктивні особливості огорож;
 • особливості висвітлення в різні часові періоди;
 • особливості навколишнього об'єкт інфраструктури (транспортні шляхи, інженерні комунікації, наявність висотних, промислових або занедбаних будівельних об'єктів і так далі);
 • наявність природних перешкод, що ускладнюють задачу порушників (водні об'єкти, густі рослинні посадки, геологічні утворення, обриви);
 • кліматичні, погодні зміни, здатні ускладнити виявлення порушників і впливають на роботу системи.

З огляду на ці фактори, можна не тільки підібрати найбільш практичну систему, але і мінімізувати ймовірність помилкових спрацьовувань, а також скоротити кількість елементів, необхідних для ефективного покриття території.

вибір систем охорони периметра

Нюанси і слабкості різних систем охорони периметра

Інфрачервоні системи: на ефективність активних ІК-систем впливає відстань між передавачами і приймачами променів, які повинні розташовуватися в зоні видимості один одного. Через це ІК-системи охорони підходять більше для рівній місцевості, коротких ділянок, розривів в огорожах тощо. Ці системи дуже чутливі до руху будь-яких об'єктів, випромінюючих тепло. Щоб уникнути помилкових спрацьовувань на тварин і пориви теплого вітру, в ІК-системах використовують різні технології точного налаштування на великі об'єкти, а для покриття великих територій – додаткові передавачі та приймачі. Велику ефективність в умовах складної місцевості демонструють пасивні ІЧ-системи, чутлива частина яких складається з одного приладу, що реєструє теплове випромінювання від рухомих об'єктів.

Ємнісні системи: перевагою є можливість монтувати детектори на огорожах або виконувати електроди-датчики у вигляді ізольованих струмопровідних елементів, які є частиною конструкції будівель або декоративних огорож. Головна умова – щоб ці елементи були жорсткими, що не деформувалися і не вібрували при сторонніх впливах. Ємнісні системи не вимогливі до умов рельєфу і можуть добре виконувати свою роль на нерівних ділянках території. Однак для виключення можливості помилкових спрацьовувань в районі периметра буде потрібно організувати зону відчуження.

Вібраційні системи: основні переваги – універсальність і низька вартість. Особливо ефективні на ділянках з можливістю підкопу, перелезания через огорожу або руйнування огорожі. Помилкові спрацьовування можуть виникати через вібрацію конструкцій, на яких встановлені датчики. Тому при організації такої системи фахівці приділяють підвищену увагу точності налаштувань і відсутності поруч рухомих предметів (наприклад, гілок дерев, які коливаються під дією вітру, жвавих автомобільних, пішохідних і ж/д доріг).

Радіопроменеві і радіохвильові системи: принцип їх дії побудований на зміну характеристик електромагнітного поля, в яке потрапляє порушник при спробі проникнення крізь периметр. Зручні в плані монтажу, так як можуть встановлюватися на різні типи огорожі, мають можливість прихованої установки і незалежні в плані ефективності від характеру рельєфу. З мінусів системи відзначають збільшення кількості помилкових спрацьовувань при зміні погоди, чутливість до руху об'єктів, які не становлять загрози (гілок, розгойдуйчихся предметів, тварин) і до потрапляння електропровідних предметів між чутливими елементами контуру. Щоб мінімізувати помилкові спрацьовування, застосовуються спеціальні технологічні прийоми і точні налаштування контрольних приладів.

В ході підготовчих робіт при проектуванні системи охорони фахівці проводять обстеження об'єкта, території першого рубежу охорони (майбутнього периметра) і навколишньої території. Тільки після цього можна з упевненістю рекомендувати ту чи іншу систему.

Назад в: Охорона периметру, Безпека 29-09-2019

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Навіщо потрібна охорона периметру території?
Навіщо потрібна охорона периметру території?

Сучасна охорона периметру території включає до себе пристрої та обладнанання, яке фіксує спробу проникнення на певний об'єкт на найпершій стадії...

Що таке охоронна сигналізація периметру?
Що таке охоронна сигналізація периметру?

У наш непростий час різні охоронні пристрої для захисту периметру приватного будинку, все більше набирають популярності, в більшості випадків...

Які системи використовуються для охорони периметра об'єкта?
 Які системи використовуються для охорони периметра об'єкта?

Зазвичай під системою охорони периметра об'єкта мається на увазі комплекс інженерних споруд, встановлених по периметру і з'єднаних в замкнуту...

Всі статті