Phone+380Показати номер

Phone(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників

З чого почати будівництво ВОЛЗ?

З чого почати будівництво ВОЛЗ?

Оптоволоконні лінії зв'язку (ВОЛЗ) є найбільш продуктивними і високотехнологічними комунікаційними системами в наш час. Однак для того, щоб забезпечити їх належну надійність, ефективність і захист, необхідно дотримуватися великого ряду правил і вимог при плануванні і реалізації. Тому першим етапом можна вважати вибір організації-підрядника, яка здатна забезпечити точну, економічно обґрунтовану реалізацію проекту «під ключ» на підставі актуальних міжнародних і вітчизняних норм і стандартів.

Послідовність створення ВОЛЗ

Створення будь-якої інженерної системи починається з ретельного планування, яке базується на даних, отриманих в ході вивчення умов прокладки кабелю ВОЛЗ, розміщення і функціонування обладнання, вимог замовника.

Для цього розробляється технічне завдання, в яке увійдуть такі дані, як характеристики середовища прокладки, опис методики і технології прокладки, топологія та архітектура ВОЛЗ. При цьому визначається не тільки спосіб прокладки кожної ділянки траси, а й вимоги, щодо  обладнання кабельних каналів, опорних, фіксуючих і підтримуючих елементів, несучих конструкцій.

Кабель ВОЛЗ на різних ділянках може бути прокладений:

 • між опорами (повітряним способом);
 • під землею (в траншеях і кабельної каналізації);
 • під водою (в місцях перетину водних перешкод).

При проектуванні також враховуються способи реалізації введення кабелю в об'єкт, середа прокладки, заходи по організації і захисту кабельних ліній при прокладанні до комутаційного і призначеного для користувача устаткування, умови і технологія підключення до нього.

При плануванні прокладки оптоволоконного кабелю обстежується місцевість на предмет близькості інших будівельних об'єктів і інженерних комунікацій, в тому числі тих, які можуть вплинути на роботу системи передачі даних.

Вивчаються потенційні фактори впливу на кабельні лінії ВОЛЗ, комутаційне і розподільне обладнання. У тому числі – механічні, кліматичні навантаження, склад грунту і глибина залягання підземних вод в місцях під землею трубопроводу, ризики несанкціонованого втручання і відбору сигналу.

У проект вносяться також вимоги, щодо систем життєзабезпечення і захисту ВОЛЗ: кондиціонування, вентиляція, опалення на об'єктах з розташованим обладнанням, захист від грозових розрядів, заземлення, контроль стану системи, сигналізація і оповіщення про несанкціоноване вторгнення на об'єкт, протипожежна система, резервне живлення, датчики затоплення, задимлення і так далі, в залежності від масштабів, структури і складу ВОЛЗ.

cклад системи ВОЛЗ

Склад системи ВОЛЗ

До складу системи ВОЛЗ входить два типи компонентів – пасивні і активні.

Пасивні відповідають за формування середовища, каналів і ліній передачі:

 • кабель;
 • оптичні муфти;
 • оптичні кроси;
 • обладнання для розміщення комунікаційних компонентів на об'єктах (шафи, стійки).

Активне обладнання відповідає за формування, посилення та передачу сигналу на необхідну відстань:

 • мультиплексори;
 • демультіплексори;
 • регенератори;
 • підсилювачі;
 • оптичні лазери;
 • модулятори;
 • фотодіоди і так далі.

Склад обладнання і вимоги до нього визначаються після планування загальної структури та масштабів системи.

Відповідальним етапом є підбір обладнання і матеріалів. Оптичні волокна, в силу специфіки сировини, технології виробництва і з'єднання, вкрай чутливі до найменших відхилень в структурі і параметрам світлопровідних, що може привести до втрат потужності світлового випромінювання на стиках і в місцях комутації, загасання понад норми на великих ділянках трас.

Навіть оптоволокна з однаковими заявленими показниками від різних виробників можуть виявитися несумісними з-за зсуву серцевини або неякісної обробки відколу. Тому при зрощуванні та встановлення розподільчого, перехідного обладнання використовуються високотехнологічні, сертифіковані прилади, інструменти і техніка, а роботи виконуються під контролем кваліфікованих фахівців.

Загальні вимоги до організації оптоволоконних системи

Основними нюансами, які впливають на якість і вартість будівництва ВОЛЗ, є:

 • якість оптоволокна;
 • технологічний рівень обладнання для зварювання і зрощування волокон;
 • дотримання методик і режимів робіт;
 • професіоналізм персоналу, який бере участь в реалізації проекту;
 • дотримання актуальних норм і стандартів організації ВОЛЗ.

Залучення фахівців з великим досвідом і високим рівнем кваліфікації допоможе скоротити витрати не тільки на реалізацію проекту, але і на подальше обслуговування, ремонти, масштабування системи в разі потреби.

Назад в: Кабельні споруди, Передача даних, Інформатизація 12-07-2019

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Як замінити старі кріпильні елементи на нові?
Як замінити старі кріпильні елементи на нові?

Якщо на об'єкті замовника діє розгорнута і структурована кабельна система , до її складу в обов'язковому порядку входять кріпильні...

Навіщо потрібні слабкострумові мережі в магазині?
Навіщо потрібні слабкострумові мережі в магазині?

Мало хто замислюється над тим, як магазин влаштований «зсередини». Чітка система поставок продукції та обліку товарів, злагоджена робота...

Як перевірити обрив кабелю і знайти місце пошкодження?
Як перевірити обрив кабелю і знайти місце пошкодження?

Обрив кабелю в перегородці або стіні – рідкісне, але досить неприємне явище в приватних будинках, яке можливо з різних причин. У тому числі –...

Всі статті