Phone+380Показати номер

Phone(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників

Який провід потрібен для підключення світильників?

Який провід потрібен для підключення світильників?

При виборі кабелю варто відразу відкинути варіант з алюмінієвими жилами – такі кабелі заборонені для використання в домашній електропроводці і для систем освітлення – зокрема.

Вибір кабельної продукції для складних і розгалужених систем освітлення полягає з ряду параметрів:

 • спосіб прокладки (зовнішній, внутрішній);
 • особливості середовища, в якій прокладається кабель;
 • переріз;
 • тип ізоляції;
 • наявність броні;
 • кількість жил;
 • гнучкість кабелю.

Однак для побутових умов (наприклад, в приватному будинку або квартирі) завдання спрощується. Відразу ж відзначимо, що основні вимоги до кабельної продукції докладно викладені в актуальних нормативних документах (ПУЕ).

Один з найважливіших етапів підбору кабелю – планування, де і яким чином він буде прокладений. Наприклад, якщо підводка кабелю до об'єкта (приватного будинку) виконується під землею відкритим способом, потрібно застосовувати броньовані кабелі.

Прокладка в конструкціях з горючих матеріалів (підвісних стелях, дерев'яних будинках) вимагає застосування гофри, труб або будь-яких інших кабель-каналів. Далі зупинимося на особливостях вибору кабельної продукції по її типу.

Кабелі ВВГ і ВВГнг

Маркування кабелю означать, що його жили мідні, ізоляція жил і зовнішня оболонка виконані з ПВХ, а наявність літери Г вказує на відсутність броні (голий кабель).

Особливістю другого варіанту (ВВГнг) є наявність в ізоляції негорючих речовин. Завдяки їм, кабель можна застосовувати в приміщеннях з підвищеними вимогами дотичній пожежної безпеки. Ці марки кабелю допустимі в житлових та господарських приміщеннях (освітлювальних та інших електросистемах) з робочою напругою до 1 кВ.

Кабелі NYM

Ця кабельна продукція містить додаткову крейдо-гумову ізоляцію. Вона запобігає утворенню мікротріщин в ході еластичний пластикат, також підвищує рівень безпеки. Цей вид вважається одними з найбільш надійних. Популярність NYM-кабелів в заміських дерев'яних будинках пояснюється тим, що дрібні гризуни не можуть впоратися з його ізоляцією.

принципи підбору кабелю для приватного житла

Кабелі ПВС

Це багатожильний силовий провід з подвійною ПВХ ізоляцією. Характеризується зносостійкістю. Кабель гнучкий, завдяки чому часто використовується на фінальних ділянках електропроводки для під'єднання приладів, електроінструментів, з нього виготовляють подовжувачі і з його допомогою підключають садову техніку. Рекомендований для мереж з напругою до 1 кВ.

Загальні принципи підбору кабелю для приватного житла

У новій силовій проводці найчастіше застосовується кабель трьохпровідний (для мережі 220 В) або п'ятипровідний (для мережі 380 В). Для розеток підійде кабель з перетином 2,5 мм², для побутових систем освітлення – з перетином 1,5 мм². Освітлювальні системи нерідко організуються за допомогою кабелів марки ШВВП.

Як підібрати кабель по перетину?

У маркуванні кабелю міститься вся необхідна інформація. Припустимо, є кабель ПВС 3х2,5. Перша цифра позначає кількість проводів, друга – перетин провідника в квадратних міліметрах. Пам'ятайте, що діаметр провідника і перетин дроту – різні показники.

Підбір кабелю по перетину можна виконати за спеціальною таблицею, в якій вказується:

 • діаметр провідника;
 • сила струму;
 • потужність мережі;
 • матеріал жил;
 • спосіб проводки (прихована, зовнішня).

Згідно усереднених показників потужності, освітлювальні прилади в приватному будинку споживають близько 2000 Вт. Звичайно, це не точні дані. Загальна потужність складається з потужностей кожного електроприладу. Для точності до неї додають ще 5% від загального значення.

Таким чином, для системи освітлення з точковими світильниками можна вибрати провід перетином 0,5 мм², для люстр – 1,5 мм², для електричних розеток – 2,5 мм². Але варто пам'ятати, що підключення в мережу інших пристроїв (холодильника, телевізора і так далі) відразу ж збільшує навантаження.

Тому для прихованої проводки краще вибирати дроти з перетином, яке на 25-30% більше розрахункового, щоб уникнути можливого займання через перегрів. А при наявності в каналі кількох кабельних ліній, цей показник можна збільшити навіть на 40%.

Назад в: Освітлення, Електрика 01-10-2019

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Розводка електропроводки в квартирі
Розводка електропроводки в квартирі

З ростом прогресу в наших квартирах з'явилася величезна кількість всіляких сучасних електроприладів, які покликані полегшувати наше життя, тому...

Які бувають світильники аварійного освітлення?
Які бувають світильники аварійного освітлення?

Аварійні світильники – це спеціалізовані освітлювальні пристрої, які застосовуються в системах аварійного освітлення і екстреної евакуації,...

Як правильно організувати освітлення робочого місця?
Як правильно організувати освітлення робочого місця?

Правильна організація освітлення робочого місця – запорука продуктивності і безпеки праці, зниження стомлюваності і здорового зору. При цьому,...

Всі статті