Phone+380Показати номер

Phone(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників

Як влаштована кабельна каналізація?

Як влаштована кабельна каналізація?

Кабельна каналізація – це єдина мережа каналів, споруд і укріплень, службовців для прокладки, захисту і ревізії кабельних ліній під землею.

Які матеріали застосовуються для кабельної каналізації?

Розрізняють 2 способи прокладки кабелів:

 • відкритий (без застосування трубопроводів);
 • закритий (по трубопроводах).

У першому випадку в якості ємностей і каналів прокладки використовуються підвали, тунелі і колектори. У другому – застосовується система спеціальних пристосувань, які забезпечують захист кабельних ліній від негативного впливу навколишнього середовища: хімічних агентів, кліматичних перепадів, механічного впливу і так далі.

Закритий спосіб передбачає підбір і монтаж обладнання, призначеного для фіксації та організації кабельних ліній, їх ревізії, а також для полегшення обслуговування, ремонту або заміни.

Список такого обладнання залежить від типу кабельної лінії, ємності каналізації, її завдань і умов навколишнього середовища.

Основними елементами є:

 • труби;
 • колодязі.

У свою чергу, колодязі бувають різними за призначенням і конструкції, можуть мати укріплені стіни і фундамент, забезпечуються кільцями і люками. Виконуються з різних матеріалів, але частіше з бетону, цегли і пластика, в залежності від призначення, місця розташування, типу і ємності каналізації.

Колодязь – це простора ємність з дном і горловиною, яка закривається люком. Бічні стінки мають отвори для труб. Багато моделей забезпечуються додатковими замикаючими пристроями для захисту входу.

Крім того, в системі підземних каналів можуть встановлюватися кабельні майданчики для огляду і обслуговування елементів каналізації. Для фіксації і секційної організації труб застосовується спеціальне кріпильний обладнання, консолі і полки, муфти, трійники, кутові з'єднання і так далі.

Труби можуть мати різний діаметр і товщину стін, виконуються з бетону, азбесту, пластика, склопластику та інших матеріалів. Зазвичай забезпечуються розширеної горловиною для полегшення стику з іншими трубами.

Кабельна каналізація

Порядок облаштування кабельної каналізації

Підбір обладнання та матеріалів для кабельної каналізації здійснюється фахівцями відповідно до розробленого раніше проектом, вимогами ГОСТ, ДБН, СНиП, інших нормативних актів.

Список робіт по організації кабельної каналізації:

розробка креслень із зазначенням сусідніх комунікацій і об'єктів;

 • розмітка на місцевості;
 • підготовка котлованів для колодязів;
 • підготовка траншей для укладання труб;
 • монтаж колодязів;
 • прокладка труб;
 • з'єднання труб з колодязями, герметизація стиків;
 • засипка колодязів грунтом;
 • підготовка кабельних каналів для протягання кабелів;
 • протягання кабелів в трубах.

При розробці проекту враховуються грунтові та кліматичні умови, глибина залягання підземних вод та глибина промерзання грунту, близькість до будівельних об'єктів і транспортних магістралей. При необхідності застосовуються додаткові заходи щодо захисту кабельної каналізації від ґрунтових навантажень і переміщень, несанкціонованого розкриття, проникнення грунтових вод і стічних вод, життєдіяльності живих організмів.

Назад в: Кабельні споруди, Інформатизація 16-08-2018

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Процес установки та правила монтажу слабкострумових мереж
Процес установки та правила монтажу слабкострумових мереж

Процес установки та правила монтажу слабкострумових мереж повинні виконуватися, відповідно до нормативних документів, та відповідати проекту. До...

Типи оптичних кабелів від заводу «Одескабель»
Типи оптичних кабелів від заводу «Одескабель»

Асортимент заводу «Одескабель» представлений волоконно-оптичної продукцією для використання зовні і всередині приміщень, від кабелю з...

Як замінити старі кріпильні елементи на нові?
Як замінити старі кріпильні елементи на нові?

Якщо на об'єкті замовника діє розгорнута і структурована кабельна система , до її складу в обов'язковому порядку входять кріпильні...

Всі статті