+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка
Кластер

Як підібрати програму для відеоконференцій?

Як підібрати програму для відеоконференцій?

Системи відеоконференцзв'язку діляться на апаратні, програмні та хмарні. По суті, у всіх трьох використовується те, або інше програмне забезпечення (ПО). В апаратних системах воно входить до складу  обладнання для управління, з його допомогою також здійснюється координація процесів і контроль обміну даними між користувачами. У програмних і хмарних сервісах спеціалізоване ПО є основним функціональним компонентом, який встановлюється на серверні і клієнтські пристрої, поєднуючи їх в мережу.

Програмні типи менш дорогі, в порівнянні з апаратними, характеризуються невеликою ціною, високою функціональністю і простотою в управлінні. Вони невибагливі до каналів зв'язку, легко інтегруються з продуктами від різних виробників і забезпечують високу якість контенту. З розвитком відповідних технологій, програми для відеоконференцзв'язку стають ще більш зручними, масовими і надійними, забезпечують можливість підключення великої кількості абонентів, за допомогою обладнання різного рівня і різними характеристиками.

Найбільш прогресивними вважаються хмарні рішення, які дозволяють значно скоротити витрати коштів і часу на інтеграцію і налаштування відеозв'язку оскільки серверні потужності знаходяться у провайдера.

Втім, багато розробників поки не змогли в повній мірі компенсувати їх недоліки: порівняно низький рівень безпеки каналів передачі даних, залежність від зовнішніх факторів і в деяких випадках – невисока якість зображення.

тенденції і компанії-лідери в сфері програмних рішень для ВКС

Тенденції і компанії-лідери в сфері програмних рішень для ВКС

Основну частку ринку технологій відеокнференцсвязі (ВКС) складають хмарні рішення, орієнтовані на приватних користувачів, побутове спілкування і взаємодію невеликої кількості корпоративних абонентів. Це всім знайомі сервіси Skype, FaceTime, GoogleHangouts.

За оцінками аналітиків, в період з 2017 по 2025 рік приріст світового ринку ПО для відеоконференцій очікується в розмірі близько 8,6%. При цьому безумовними лідерами-виробниками залишаються Cіsco, Zооm, Microsoft, LogMeIn, Avaya, Lifesize, Huawei, Polycom, а в число найбільш перспективних увійшли BlueJeans, Vidyo, Google, Adobe.

Основні тенденції в розвитку ринку програмних розробок для ВКС.

Уніфікація рішень: комплексні системні продукти, які містять функціонал для ресурсозабезпечення, моніторингу, управління всіма компонентами, включаючи обладнання для конференц-залу, периферійні пристрої, програмні клієнти і так далі.

Максимальна взаємна інтеграція: передбачає легку і адаптивну взаємодію з максимальною кількістю пристроїв, додатків і систем, побудованих на різних технологіях і від різних виробників.

Розвиток «хмарного» напрямку: низька вартість, оптимальна масштабованість і простота експлуатації хмарних сервісів виводить їх на передову ринку ВКС.

Технології штучного інтелекту: очікується, що технології AI стануть основними в великих системах відеоконференцзв'язку, орієнтованих на одночасний обмін великими масивами даних різного типу. Такий підхід поліпшить якість зв'язку і підвищить керованість системи за рахунок автоматизації процесів оновлення і синхронізації функцій.

Основні принципи підбору ПО для ВКС

Побудова корпоративних систем відеозв'язку вимагає ретельного планування, в тому числі – в питанні підбору ПО, яке відповідає завданням, цілям системи, режимам і типу відеоконференцій, умов їх проведення, кількості очікуваних користувачів, характером даних, якими вони будуть обмінюватися.

В цілому можна виділити такі основні критерії вибору:

 • зручність, адаптивність, «багатомовність» інтерфейсу;
 • оптимальну якість відео і звуку;
 • наявність чату для обміну текстовими повідомленнями;
 • наскрізьне шифрування;
 • наявність мобільних додатків на популярних ОС;
 • можливість взаємодії з офісним цифровим середовищем, ПО, мессенджерами, рішеннями інших виробників;
 • можливість віддаленого доступу до функціоналу робочого столу і керуючих елементів;
 • наявність загального робочого віртуального простору для учасників конференції;
 • наявність функціоналу для опитувань;
 • можливість запису конференцій на стаціонарний ПК або в хмарний сервіс;
 • рішення для брендування конференцій;
 • інтеграція з різними CRM;
 • збір, обробка та надання статистичних даних;
 • наочна, зручна для подальшого використання, звітність.

Варто також відзначити, що більшість сучасних програмних рішень для систем відеоконференцзв'язку з однієї категорії забезпечені приблизно однаковим функціоналом. Однак суттєві відмінності є між платними і безкоштовними версіями. У платних функціонал відчутно ширше, а також технічна підтримка відповідає швидше і охочіше.

Назад в: Відеоконференцзв'язок, Телекомунікації 12-08-2019

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Відеоконференція Polycom: огляд обладнання та можливостей
Відеоконференція Polycom: огляд обладнання та можливостей

Компанія Polycom (Поліком) відома всьому світу, як один з провідних постачальників готових комплексних рішень у сфері організації...

Де застосовується відеоконференцзв'язок?
Де застосовується відеоконференцзв'язок?

Основною перевагою, що зробила сучасні системи відеоконференцзв'язку настільки популярними і навіть незамінними в самих різних сферах...

Як підібрати обладнання для конференц-залу?
Як підібрати обладнання для конференц-залу?

З огляду на велику різноманітність конференц систем, а також їх компонентів на сучасному ринку, питання підбору обладнання для конференц...

Всі статті