Phone+380Показати номер

Phone(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників

Як організувати кабельну мережу в офісі?

Як організувати кабельну мережу в офісі?

Організація офісної кабельної мережі включає цілий комплекс процедур з проектування, розробки схем і креслень, підбору апаратури, а також реалізацію проекту у вигляді відповідних монтажних і пуско-налагоджувальних робіт.

Щоб правильно організувати кабельну мережу в офісі або проконтролювати її створення, слід розібратися з основними поняттями та принципами в цій сфері.

Що таке структурована кабельна система?

СКС – це кабельна система будівлі, що включає комунікаційні лінії, апаратуру і кінцеві пристрої всіх мереж, представлених на об'єкті:

 • комп'ютерної;
 • телефонної;
 • охоронної системи;
 • пожежної сигналізації;
 • СКУД;
 • інших мереж і рішень.

При проектуванні мається на увазі, що деякі мережі і комутаційне обладнання, що володіють подібними параметрами і об'єднані загальним спектром завдань, можуть взаємодіяти через відповідні апаратні і програмні інтерпретатори сигналів або інтерфейсів, а також комутаційні пристрої і вузли. З огляду на цю обставину, проектувальники істотно знижують витрати на обладнання СКС і подальше її обслуговування.

Кабельна мережа офісу є об'єднуючим елементом і базисом для успішної інтеграції, експлуатації різних інженерних систем і функціональних компонентів об'єкта, забезпечуючи гнучке, ефективне використання ресурсів.

Важливими умовами її планування є: можливість використання протягом максимально тривалого часу без капітального ремонту і реструктуризації, а також можливість при необхідності модернізувати або масштабувати з мінімальними вкладеннями фінансів і трудовитрат.

як організувати кабельну мережу в офісі

Cтруктура СКС

Структурована кабельна система включає активне і пасивне комутаційне обладнання. Зокрема: кабелі, розетки, комутаційні патч-панелі, адаптери, маршрутизатори, свитчи, мости, концентратори, ретранслятори, медиаконвертери, мережеві трансивери та іше обладнання для побудови мережі.

Прокладка і монтаж кабельної мережі підпорядковується певним галузевим стандартам, міжнародним і державним нормам. При цьому враховуються такі чинники, як спосіб і середовище прокладки, мікроклімат, особливості планування та структури несучих і будівельних конструкцій.

При організації мережі проводиться підбір та встановлення обладнання для розміщення і захисту кабельних ліній, комунікаційних вузлів і контрольно-розподільчої апаратури (шафи, стійки, кабельні лотки, кабель-канали).

Принципи створення ефективної кабельної мережі офісу

Кабельна офісна мережа охоплює всі виробничі приміщення об'єкта, з'єднує і координує взаємодію кінцевих пристроїв (терміналів зв'язку, комп'ютерів, іншого периферійного обладнання).

Комутація здійснюється через вузлові точки, призначені для установки і використання комутаційного обладнання, централізації входять і вихідний кабельних ліній, з'єднання системи в эдину мережу за допомогою активного мережевого обладнання.

Ефективна кабельна мережа повинна володіти такими якостями:

 • надмірність кількості підключень;
 • відповідність стандартам ANSI/EIA/TIA 568, ANSI/EIA/TIA 569;
 • наявність точок підключення (роз'ємів) до ЛВС і телефонної лінії на кожному робочому місці;
 • максимальна довжина горизонтальних кабельних ліній – не більше 90 метрів; 5-я категорія обладнання і вище;
 • успішне тестування кожної лінії на приналежність 5-ї категорії (між точкою підключення термінального пристрою і точкою з'єднання з коммутаційним обладнанням);
 • висока швидкість перекоммутації горизонтальних і магістральних ліній;
 • прокладка кабельних ліній здійснюється закритим способом (за фальш-стелею, в кабель-каналах, коробах, заставних).

Дотримання цих вимог і принципів – основа побудови гнучкої, продуктивної, комфортною і захищеною інженерної інфраструктури будь-якого складу.

Назад в: Передача даних, Інформатизація 20-12-2018

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Структура передачі даних
Структура передачі даних

Всі ми хоч раз у житті користувалися поштою, отримували листи, подарунки, а також самі відправляли різні листи та інше. Телефон, пошта та...

Як вибрати мережу Wi-Max: можливості Wi-Max мережі
Як вибрати мережу Wi-Max: можливості Wi-Max мережі

Мережа Wi-Max – це сучасна технологія широкосмугового доступу в Інтернет. Існують лише два варіанти доступу, в рамках яких можуть працювати...

Підключення до бездротової мережі навчальних закладів
Підключення до бездротової мережі навчальних закладів

Підключення до бездротової мережі навчальних закладів, на перший погляд, абсолютно ні до чого, оскільки там вже є якісні кабельні мережі....

Всі статті